Изпълнителният директор на Tesla Илон Мъск е съвсем близо до първия транш от заложения в договора му рекорден бонус, съобщава Automedia, позовавайки се на информация на Ройтерс.
Предприемачът покри две от трите изисквания за 346-те милиона долара допълнително възнаграждение. Третото изисква акциите да поскъпнат с още 6%, така че пазарната капитализация на компанията да надхвърли 100 млрд. долара, и да се задържат така в продължение на шест месеца.
За момента целта изглежда напълно изпълнима, като се има предвид, че книжата удвоиха стойността си през последните няколко месеца. В момента пазарната капитализация на Tesla e 89 милиарда долара - повече от General Motors и Ford, взети заедно. Трайно губещата компания дори успя да отчете малка печалба през третото тримесечие на миналата година, макар че повечето анализатори очакват тя да се върне на червено през четвъртото. Tesla изпълни и целта си да достави над 360 000 автомобила през 2019 г.
Ако Мъск успее да изпълни и третата цел, той ще получи най-големия бонус в историята на автомобилната индустрия и втория най-голям изобщо. През 2017 г. основателят на Snap Еван Спийгъл взе 638 млн. долара след успешното излизане на социалната мрежа на борсата.
За Мъск обаче това е само първият от общо 12-те заложени в договора му бонуса. Шефът на Tesla не получава заплата или каквото и да било парично възнаграждение. Но ако успее да изпълни всички поставени цели, последната от които е пазарна капитализация от 650 милиарда долара, бонусът му ще достигне умопомрачителните 55,8 милиарда долара под формата на опции върху акции. В момента Мъск притежава 34 милиона акции от компанията, или около 19% от капитала й.
Много анализатори обаче са скептични, че Tesla е в състояние да излезе трайно на печалба и да поддържа тези темпове на растеж, отбелязва Ройтерс. Мнозинството експерти от Уолстрийт препоръчват продажба, а не покупка за акциите на компанията.


Кристиано Роналдо с исторически постижения при разгром над Узбекистан
Русия обяви готовност за нови преговори с Украйна
Египетски самолет кацна аварийно в Горна Оряховица
Лекари спасиха бременна след тежка катастрофа
Жалбата за "Парад на гордостта" във Варна остана без разглеждане
Л. Йорданова: Ролята на училището е много по-широка от академичните знания
Доверие на нула: Българите не вярват на институциите, политиците и партиите
Войната с Иран поставя под риск парични преводи за 124 млрд. долара от Залива
Скептицизмът на пазарите към Анди Бърнам е предупреждение за Великобритания
Русия създава алтернативна информационна екосистема
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Китайци направиха най-черната автомобилна боя
Еврокомисар: ЕС трябва да интегрира Украйна в отбранителен съюз
Полицаи, дегизирани като талисмани на Мондиала, арестуваха наркодилър (ВИДЕО)
Майка от Алабама кръсти новороденото си... Xfrgolszzzxy


преди 6 години след бонуса, идва малуса ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години И сега какво, след бонуса - потоп? :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Екскюз ми, но това не са ли просто имената на различните дупки в един конкретен човек ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години абе като почнахме да пишем за дудуци, веднага дойде да врътнеш един и ти :):)Ама не става! Ти си магистрална ***, не си елитна като мишето ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Кухия е по-финансово неграмотен от котката ми. То бива да си кух ама тоя чупи всякакви рекорди. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Не че нещо .... ама "мише" прекалено интимно звучи. Да не би нещо я вувуузелка, я................PS Опростачването е пълно, но то е само за да се демонстрира "с неговите камъни по неговата глава", или още "каквото повикало, такова се и обадило", "на зла круша, зъл пърт", "който сее ветрове, жъне бури" и т.н. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години мише , ти още малко и ще започне да връща нафта в резервоара ... :))) ... истинските коли с кончетата под капака харчат . кат застанеш на старта на орлов мост и дадът зелено , как ще вдигнеш 150 на 3-та до бул. яворов с 3,5/100 ... чакай после с*кс , ако не можеш да я залепиш на седалката ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Мисля, че грешиш. miccaelis е специалист по вувуузелите, а по дудуците беше michaelis. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години все пак това работиш... ама все си мислех че дудуците ги въртиш на паркинга, а не по време на движение на тира!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Comeback fuer den Diesel?https://***.youtube.com/watch?v=3z4TSYEeAmsуспех желаем на Секирите с ток ама аз си продължааам нафтовата печка и без тва за 80 леа изминаам 1000км. отговор Сигнализирай за неуместен коментар